Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego — 17.04.2022

 1. Drogim naszym Parafianom oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech spotkanie z Panem Jezusem Zmartwychwstałym stanie się źródłem radości i pokoju serc, a Ten, który pozwala dotknąć swoich ran, niech obdarzy wszystkich zdrowiem duszy i ciała, i udziela wszelkich potrzebnych darów!
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i godne przeżycie Świętego Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękujemy Chórzystom Chóru Mariańskiego, Panu Dyrygentowi i Organiście Marcinowi Miotelce, Siostrom Beacie i Marii, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, a przeznaczone na sfinansowanie remontu naszych organów.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składa serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach. Z otrzymanych darów i złożonych ofiar, a także dzięki wsparciu Caritas Archidiecezji Krakowskiej – Stowarzyszenie Miłosierdzia m.in. przekazuje regularnie zapomogi pieniężne, a także przygotowało ponad 100 świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących. Jednocześnie dziękujemy serdecznie wolontariuszom, którzy wsparli dobroczynną działalność Stowarzyszenia Miłosierdzia.
 4. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 5. Począwszy od Wtorku Wielkanocnego aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 6. Zapraszamy na Kurs Alpha 25plus. Początek w Środę Wielkanocną, 20 kwietnia, o godz. 18.30 w Domu Katolickim. Zapisy na stronie: kursalpha.pl.
 7. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W Sobotę Wielkanocną zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 9. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas).
 10. Od następnej niedzieli będą odprawiane w kaplicy akademickiej Msze św. o godz. 11.00 z udziałem dzieci przedszkolnych. Zapraszamy rodziców z najmłodszymi dziećmi, prosimy też powiadomić zainteresowanych znajomych.
 11. W niedzielę odbędzie się spotkanie dla uczniów klas ósmych, którzy przyjmą sakrament dojrzałości w piątek 3 czerwca, i dla ich rodziców: po Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy akademickiej odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 12. W następną niedzielę studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszają na drogę światła – nabożeństwo analogiczne do drogi krzyżowej, w czasie którego rozważamy spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. Zachęcamy, aby wziąć ze sobą świece.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. jak wygląda nowe, wspólne życie rodzin polskich i ukraińskich, które od miesiąca są razem, a także jak działają w świecie potężne siły, które „współpracują” z szatanem w walce z dobrem. W świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego pragniemy zwrócić uwagę na teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych oraz na opowieści o tym, w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży i Stasia dla najmłodszych
 14. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Bogdan Szymula, z ul. Piastowskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek