Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

 1. Od dzisiejszej niedzieli będą odprawiane w kaplicy akademickiej Msze św. o godz. 11.00 z udziałem dzieci przedszkolnych. Zapraszamy rodziców z najmłodszymi dziećmi, prosimy też powiadomić zainteresowanych rodziców.
 2. Dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna – swoje ofiary składają [składały] dziś do przygotowanego koszyka w czasie Mszy św. o godz. 11.00; zebrane ofiary dzieci mogą także przekazać w ciągu tygodnia do zakrystii.
 3. Dzisiaj studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszają na drogę światła – nabożeństwo analogiczne do drogi krzyżowej, w czasie którego rozważamy spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. Bardzo prosimy zabrać ze sobą świece.
 4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, obchodzić będziemy święto św. Marka, ewangelisty, a dopiero we wtorek, 26 kwietnia, przeniesioną z dnia 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tych dniach pamiętajmy w modlitwach o naszych Solenizantach, którzy czczą swoich Patronów: w poniedziałek o Marku Krawczyku i Ks. Marku Bukowcu, a we wtorek o Ks. Wojciechu Kałamarzu. Niech wstawiennictwo świętych Patronów wyprasza im dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 5. Zapraszamy na Kurs Alpha 25plus. Spotkania odbywają się w środy o godz. 18.30 w Domu Katolickim. Pierwsze spotkanie już się odbyło, ale można się jeszcze zapisywać. Zapisy na stronie: kursalpha.pl.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci św. Bernadetty Soubirous: w soboty o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 7. Już od najbliższej soboty zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami o tematyce maryjnej; nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom, których gościmy, i razem modlić się o pokój na Ukrainie. Polecamy też rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak rozmawiać z niewierzącymi o wierze oraz dlaczego Europa coraz bardziej zakorzenia się w islamie, znajdziemy także specjalny dodatek o skali pomocy Kościoła katolickiego dla uchodźców z Ukrainy. Do nabycia jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i Staś dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Barbara Ziętara, z ul. Lea;;
  † Antoni Dawidowicz, z ul. Nowowiejskiej;
  † Andrzej Skalny, z ul. Skarbińskiego.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek