Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 01.05.2022

 1. Towarzystwo Przyjaciół Chorych «Hospicjum im. Św. Łazarza» dziękuje serdecznie za wsparcie działalności Hospicjum na rzecz osób ciężko chorych: w minioną niedzielę w czasie kwesty przed kościołem zebrano 953 złote i 22 euro.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami o tematyce maryjnej.
 3. W poniedziałek – 2 maja – o godz. 18.30 zapraszamy na jubileusz kapłański: ks. proboszcz Paweł Dobroszek, pochodzący z naszej parafii ks. Jacek Piątek i księża-goście odprawią Mszę św. dziękczynną na rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.
 4. We wtorek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego.
 5. W środę – 4 maja – przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Miasta Krakowa. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie je nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 6. W piątek – 6 maja – obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30, a okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 i 16.00—20.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca – 7 maja – zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. wotywną o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W najbliższą sobotę pierwsza grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 12.00.
 9. W przyszłą niedzielę ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej: do udziału w procesji z Wawelu na Skałkę, która wyruszy o godz. 9.00, i we Mszy Świętej sprawowanej na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czym polska pobożność maryjna różni się od włoskiej, hiszpańskiej czy południowoamerykańskiej oraz co robić, żeby modlitwa była czymś naturalnym dla dzieci. Z kolei w Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł o nabożeństwie majowym: kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest litania loretańska i dlaczego jest odprawiane właśnie w maju; a także o tym, jak pandemia i wojna odkrywają słabości tzw. świata zachodniego. Do nabycia jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i dwumiesięcznika Miłujcie się! dla młodzieży.
 11. W zakrystii jest do nabycia nowa książka ks. Bogdana Markowskiego: Nastawać w porę i nie w porę. Można nabyć także wydany rok temu zbiór felietonów Jutro zaczyna się dzisiaj. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…, a w nim m.in. obszerny wywiad z ks. Zbigniewem Kopcińskim.
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Wacław Poskróbek, z ul. Rydla. 
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…