Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną – 15.05.2022

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 2. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 3. We wtorek, 17 maja, o godz. 18.30 będziemy świętować jubileusz kapłański: księża Marek Krawczyk i Marek Bukowiec odprawią Mszę św. dziękczynną na rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartki zapraszamy na całodzienną adorację eucharystyczną, a Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 zaprasza na adorację wspólną.
 5. W sobotę, 21 maja, zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 6. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 po raz pierwszy do Komunii Świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.
 7. W naszym kościele nie będzie już codziennych komunikatów dotyczących sposobu udzielania Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby zapamiętać, że w niedziele Komunia w nawie głównej jest podawana do ust, a przy bocznych ołtarzach – na rękę. W dni powszednie zwykle kapłan przewodniczący liturgii będzie podawał Komunie do ust, a drugi kapłan – na rękę. Gdy Komunię podaje tylko jeden kapłan – prosimy, aby najpierw podeszły osoby przyjmujące Komunię na rękę.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli polecamy artykuł o tzw. religii internetowej (zjawisku religii w internecie przygląda się znany teolog), znajdziemy też komentarz wyjaśniający postawę Ojca Świętego wobec wojny na Ukrainie. W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld (czyt. de Fuko) i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i wypełniło jego powołanie. Do nabycia jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i Staś dla najmłodszych. W zakrystii można też otrzymać poradnik dla rodziców Dzieci w wirtualnej sieci.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Andrzej Michalik, z ul. Skarbińskiego;
  † Leszek Hojda, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….