Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 22.05.2022

 1. Wczoraj w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła na Stradomiu odbyły się święcenia kapłańskie: ks. bp Artur Ważny z Tarnowa udzielił sakramentu święceń 4 diakonom i 4 prezbiterom dla Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Dziękujemy Panu Bogu za dar nowych kapłanów i diakonów i polecamy ich modlitwie wiernych.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 3. Codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.30 będą przeżywały biały tydzień dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, które wczoraj przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej.
 4. W sobotę, 28 maja, zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 5. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 po raz pierwszy do Komunii Świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12.
 6. W następną niedzielę, 29 maja, będziemy świętować kolejny jubileusz kapłański: uroczystą Mszę św. dziękczynną za 50 lat posługi kapłańskiej o godz. 12.30 odprawi ks. Zbigniew Kopciński. Do wspólnego świętowania Złotego Jubileuszu Kapłaństwa wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego do Sali Parafialnej po Mszy św. o godz. 15.00.
 8. Już dziś podajemy do wiadomości, że w sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca, przeżyjemy w naszej parafii niecodzienną uroczystość: nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny. Dokładne informacje o nawiedzeniu zostaną podane za tydzień.
 9. Przypominamy, że w naszym kościele nie ma już codziennych komunikatów dotyczących sposobu udzielania Komunii Świętej. Dlatego prosimy, aby pamiętać, że w niedziele Komunia w nawie głównej jest podawana do ust, a przy bocznych ołtarzach – na rękę. W dni powszednie zwykle kapłan przewodniczący liturgii podaje Komunię do ust, a drugi kapłan – na rękę. Gdy Komunię podaje tylko jeden kapłan – prosimy, aby najpierw podeszły osoby przyjmujące Komunię na rękę.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela powraca do wypowiedzi papieża Franciszka w sprawie wojny na Ukrainie, które wciąż wzbudzają kontrowersje, także wśród wiernych; w Niedzieli znajdziemy także wywiady: z misjonarzem pracującym w Chinach i karmelita bosym pracującym w Kijowie. W Gościu Niedzielnym zapoznamy się z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca – Pauliny Jaricot (czyt. Żariko), przeczytamy też, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą władzy na Kremlu. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim specjalny dodatek poświęcony czterem wybitnym Polakom – patronom 2022 roku. Jest również dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i Staś dla najmłodszych.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Marian Salawa, z ul. Królewskiej;
  † Andrzej Żubr, z ul. Lea;
  † Mieczysław Czaja, z ul. Piastowskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….