Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które zakończymy we wtorek, 31 maja.
 2. W poniedziałek, środę i czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.30, a we wtorek o godz. 16.00, będą przeżywały biały tydzień dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12, które wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej.
 3. W pierwszą środę miesiąca, 1 czerwca, zapraszamy na procesję światła i wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00, a po niej na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Naszej Pani z Lourdes.
 4. W czwartek, 2 czerwca, o godz. 18.00 w naszym kościele zostaną zainaugurowane nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 3 czerwca, od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 6. W piątek w czasie Mszy św. o godz. 18.30 ks. biskup Robert Chrząszcz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Młodzież wcześniej – w poniedziałek i czwartek zgromadzi się na próbie uroczystości o godz. 17.00, a w czwartek o godz. 18.00 przystąpi do sakramentu pokuty.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 czerwca, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o g. 8.00.
 8. W następną sobotę i niedzielę przeżyjemy w naszej parafii niecodzienną uroczystość: nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny. W sobotę o godz. 15.00 w kościele rozpocznie się czuwanie przed Nawiedzeniem, a o godz. 15.30 nastąpi uroczyste powitanie Ikony. Msza św. na inaugurację Nawiedzenie zostanie odprawiona o godz. 18.30, a po niej rozpocznie się nocne czuwanie przy Ikonie: rozpoczną je wierni parafii Bł. Anieli Salawy, a kontynuować będą studenci DA «Na Miasteczku»; o północy zostanie odprawiona Msza Święta. Dokładny plan nawiedzenia jest wywieszony w gablotach. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 9. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas czwartych będą świętowały rocznicę pierwszej Komunii Świętej. W środę o godz. 16.00 odbędzie się w kościele próba tzw. „funkcyjnych”, a w piątek o godz. 16.00 dzieci przystąpią do spowiedzi świętej.
 10. W następną niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla uczniów klas siódmych, przygotowujących się do bierzmowania. Obowiązkowo należy przynieść ze sobą indeks.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o sile różańca – w wypowiedziach osób, które doświadczyły jego wielkiej mocy – dalej: kim są zakonnice w XXI wieku i jakie treści zawiera w sobie codzienny znak krzyża. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim specjalny dodatek poświęcony czterem wybitnym Polakom – patronom 2022 roku. Jest również dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i Staś dla najmłodszych.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Janina Konarska, z ul. Lea;
  † Bogdan Baran, z ul. Smoluchowskiego.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek