Ogłoszenia duszpasterskie na Zesłania Ducha Świętego — 05.06.2022

 1. Podajemy do wiadomości, że nasz Chór Mariański zdobył srebrny dyplom i wyróżnienie w 52. edycji festiwalu Legnica Cantat. Serdecznie gratulujemy!
 2. W naszej parafii trwa nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny. Zapraszamy i zachęcamy do osobistej modlitwy przed Ikoną. Szczególnie zapraszamy na wspólne czuwanie modlitewne grup parafialnych, które od godz. 13.30 poprowadzi Wspólnota dla Intronizacji. O godz. 14.40 zapraszamy na modlitwę słowami koronki do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. o godz. 15.00 – na krótkie zakończenie nawiedzenia Ikony Świętej Rodziny.
 3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz (z homilią) – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 4. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 5. W czwartek, 9 czerwca, obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Czwartki w naszym kościele są dniami całodziennej adoracji eucharystycznej: zapraszamy do nawiedzenia kościoła, a od godz. 17.15 zapraszamy do udziału we wspólnym czuwaniu modlitewnym, które prowadzi Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. Wspólnota dla Intronizacji w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 zaprasza na spotkanie formacyjne.
 7. W czwartek Duszpasterze Akademicy zapraszają na Mszę św. o godz. 20.00, która zostanie odprawiona w intencji o Boże błogosławieństwo na czas sesji egzaminacyjnej.
 8. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 9. W sobotę, 11 czerwca, zapraszamy do kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30, na kolejne z nabożeństw poświęconych objawieniom maryjnym w Lourdes. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.30 – w 11. dniu miesiąca – osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.
 10. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 11. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – Wspólnoty II Śródmiejskiej informują zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pielgrzymce o rozpoczęciu zapisów na pielgrzymkę. Zapisy do grupy ósmej (z naszej parafii) odbywają się wyłącznie online za pośrednictwem formularza, który jest już dostępny na stronie internetowej: ppk2.pl.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o grupach charyzmatycznych oraz czym jest ruch duchowości małżeńskiej Équipes Notre-Dame, w 20. rocznicę jego działalności w Polsce. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną płytę z cyklu Biblia Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła. Jest do nabycia także Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży i Staś dla najmłodszych. Aby zakupić czasopisma katolickie – prosimy podejść do zakrystii.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Józefa Trąbka, z ul. Lea;
  • Marta Mysińska, z ul. Królewskiej;