Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022

 1. Dziś w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego, z rozważaniami na temat naszej wiary.
 3. W czwartek, 16 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która w tym roku przejdzie alejkami Parku im. Św. Wincentego a Paulo. Da Pan Bóg, że przy pięknej pogodzie godnie uczcimy największą Tajemnicę Naszej Wiary. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Wszystkich Parafian zapraszamy i zachęcamy do udziału – najpierw w świątecznej Mszy Świętej, a potem w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; prosimy też wiernych o włączanie się we wspólny śpiew oraz o udekorowanie okien i domów na terenie parafii na dzień wielkiego święta Eucharystii, jakim jest uroczystość Bożego Ciała.
 4. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na wsparcie Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA.
 5. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej informują zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pielgrzymce o rozpoczęciu zapisów na pielgrzymkę. Zapisy do grupy ósmej (z naszej parafii) odbywają się wyłącznie onlineza pośrednictwem formularza, który jest dostępny na stronie internetowej: www.ppk2.pl.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. kim są współcześni ministranci, lektorzy i ceremoniarze, i co sprawia, że chcą służyć przy ołtarzu; jaki sens i znaczenie mają procesje Bożego Ciała; czy rodzicielstwo zastępcze jest ratunkiem dla dzieci z domów dziecka oraz czy za chwilę zabraknie nam węgla. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie rozmowę z prof. Josephem Weilerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej; przeczytamy także o beatyfikowanych we Wrocławiu elżbietankach – męczennicach II wojny światowej oraz perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata św. Jana Pawła II. Jest także nowy numer Gościa Extra poświęcony cudom eucharystycznym, w cenie 12 złotych. W zakrystii jest jeszcze do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz nowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych, można też otrzymać darmową broszurę dla rodziców Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Andrzej Kopka, z ul. Smoluchowskiego;
  • Zofia Różycka, z ul. Lea.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…