Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 19.06.2022

 1. Jak zapowiadano – dziś przed naszym kościołem odbywa się kwesta na wsparcie Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła – dziś i w kolejne dni. W czwartek oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 4. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę, 22 czerwca, podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców i rodziny ministrantów i krucjatek.
 5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
  • uczniów, nauczycieli i wychowawców Szkoły Podstawowej nr 12 – w czwartek, 23 czerwca, w Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, o godz. 9.00;
  • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek, 24 czerwca, w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, o godz. 9.00.
  • Szkoły Podstawowej nr 5 – również w piątek o godz. 18.30; w piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 7. Przypominamy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską, do grupy ósmej (z naszej parafii), odbywają się wyłącznie online za pośrednictwem formularza, który jest udostępniony na stronie internetowej Wspólnoty II.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jaki jest stan polskiej inteligencji i czy uniwersytety są nadal świątyniami prawdy i kuźniami inteligencji; w przededniu Dnia Ojca – kim jest współczesny ojciec i czy każdy mężczyzna dorasta do tej roli; a także – dlaczego po Pierwszej Komunii ważne jest wdrożenie dzieci w praktykę pierwszych piątków miesiąca. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o adoracji Najświętszego Sakramentu, a rodzicom i opiekunom polecamy lekturę wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze świata wirtualnego. W najnowszym, wakacyjnym numerze Małego Gościa Niedzielnego dzieci znajdą wyjątkową książeczkę na wakacje – czyli Wędruj z biegiem Wisły. Rodzice mogą też otrzymać darmową broszurę Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności..
 9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  • Alina Wywiał, z ul. Skarbińskiego;
  • Wiesława Zeman, z ul. Królewskiej.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…