Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 26.06.2022

 1. Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA serdecznie dziękuje za pieniądze pozyskane w czasie kwesty w minioną niedzielę. Zebrano w sumie 9.232 złote, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie udziału osób niepełnosprawnych w Światowych Dniach Młodzieży oraz ich rehabilitację.
 2. Codziennie do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusa.
 3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz z homilią – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na tzw. „świętopietrze” – czyli na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej i Ojca Świętego. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
  W środę swojego Patrona czczą ks. proboszcz Paweł Dobroszek i ks. Piotr Klimczak: Czcigodnym Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych potrzebnych na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 4. Podajemy do wiadomości, że na okres wakacji (czyli w lipcu i sierpniu) zmieniony zostaje porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w dni powszednie i niedziele: od piątku w dni powszednie nie będzie Mszy Świętych o godz. 6.00, 9.00 i 20.00, a już za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. Nie będzie odwiedzin księży w domach chorych, nie będzie też odprawiana Msza św. o godz. 16.30. Po południu okazja do spowiedzi już od godz. 17.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem Alpha Polska organizuje festiwal „Czas dla Nadziei” w sobotę, 2 lipca, w Parku Jordana w godzinach 11.00—20.00. Na to wydarzenie serdecznie zapraszamy naszych Parafian wraz z całymi rodzinami, a szczególnie Gości z Ukrainy, którzy na terenie parafii mieszkają. Wydarzenie będzie miało charakter kulturalno-rozrywkowy, z modlitwą i chrześcijańskim przesłaniem nadziei. Patronatu honorowego udzielił mu Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. →
  W programie artystycznym wystąpią m.in. Lidia i Marcin Pospieszalscy, krakowski Chór Gospel oraz artyści z Ukrainy. Będzie wiele darmowych atrakcji dla dzieci i konkursy dla młodzieży z ciekawymi nagrodami. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie ciepły posiłek oraz los do loterii fantowej, w której do wygrania będzie między innymi 20 elektrycznych hulajnóg. Dodatkowo będzie wiele specjalistycznych namiotów, będzie możliwość skorzystania z badań i porady, będą rozdawane paczki żywieniowe.
 8. W przyszła niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadzi kwestę na leczenie i rehabilitację 13-letniego Pawełka.
 9. Przypominamy, że trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską, wyłącznie online za pośrednictwem formularza, który jest udostępniony w Internecie. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o księżach: jak widzą samych siebie, a jak widzą ich wierni, także – czy właściwie rozumiemy treść nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz co przyniósł kończący się Rok Rodziny Amoris Laetitia? W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje. Do nabycia jest także Miłujcie się! dla młodzieży, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 11. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć produkty pszczelego pochodzenia od krakowskich pszczelarzy.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  Barbara Krzepowska, z ul. Skarbińskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…