Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 10.07.2022

 1. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław oraz Rodzice ciężko chorego Pawełka serdecznie dziękują za wsparcie finansowe leczenia i rehabilitacji dziecka: w czasie kwesty w minioną niedzielę zebrano przed naszym kościołem 2.436 złotych.
 2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie i niedziele: w niedziele w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 15.00.
 3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą środę o godz. 17.45, a Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa do udziału we wspólnej adoracji eucharystycznej w każdy czwartek o godz. 17.30.
 4. W sobotę, 16 lipca, wspominamy Najśw. Maryję Pannę z Góry Karmel. Jednocześnie w tym dniu obchodzimy rocznice: ostatniego objawienia Matki Bożej w Lourdes, poświęcenia naszego kościoła parafialnego i śmierci śp. ks. biskupa Albina Małysiaka.
  W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Naszej Pani z Lourdes i św. Bernadetty Soubirous: o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty; do zakończenia cyklu związanego z 18. objawieniami w Lourdes pozostały jeszcze trzy nabożeństwa.
 5.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o festiwalu „Czas dla nadziei”, współorganizowanym przez naszą parafię; o tym, co wiemy o świętych relikwiach Jezusa, których jest co najmniej piętnaście; oraz czym Kościół katolicki różni się od innych Kościołów i Wspólnot chrześcijańskich. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną płytę z Biblią Audio, w na niej cztery księgi Starego Testamentu (Księgi Królewskie i Księgi Kronik), przeczytamy też o bolesnych dla Kościoła skutkach pandemii oraz o zawsze aktualnej regule św. Benedykta. Do nabycia jest także Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Andrzej Sosiński, z ul. Lea;
  • Łukasz Śluz, z ul. Krzywy Zaułek;
  • Zdzisław Adamaszek, z ul. Chocimskiej;
  • Maria Cieplik, z ul. Czarnowiejskiej.

  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…