Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 24.07.2022

  1. Kilka tygodni temu rozpoczęły się zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Z naszej parafii na Jasną Górę pielgrzymuje grupa 8. w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Dzisiaj w naszym kościele gościmy ks. Mateusza Wójcika, przewodnika głównego Wspólnoty 2 Śródmiejskiej, który głosi okolicznościowe homilie. Jest możliwość wsparcia finansowego organizacji tegorocznej pielgrzymki w czasie prowadzonej przez wolontariuszy zbiórki po Mszach Świętych. 
  2. Jutro w liturgii święto św. Jakuba, apostoła. W tym dniu również kierowcy i podróżujący czczą swojego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji po Mszy  Świętej  o godz. 18.30 poświęcimy samochody i inne pojazdy zaparkowane przy kościele i przy ul. Lea. W czasie poświęcenia będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. Jutro swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Szanownemu solenizantowi życzymy obfitości Bożych łask i opieki naszej Pani z Lourdes.
  4. W tym tygodniu we wtorek, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w piątek, 29 lipca, wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
  5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą środę o godz. 17.45.
  6. W każdy czwartek przez cały dzień trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mamy okazję do adoracji eucharystycznej, którą kończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone o godzinie 17.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Naszej Pani z Lourdes i św. Bernadetty Soubirous: o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
  8. W przyszłą niedzielę 31 lipca gościć będziemy w naszej parafii ks. Józefa Klatkę, misjonarza z Madagaskaru. Na wszystkich Mszach świętych wygłosi okolicznościowe kazania. Po Mszach świętych przed kościołem będzie można wesprzeć dobrowolną ofiarą jego działalność misyjną.
  9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do nabycia są m.in. nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli , Miłujcie się! dla młodzieży, oraz nowy numer Stasia dla najmłodszych. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to – mimo trudności – robić. W Niedzieli warto przeczytać artykuł o polskich kapłanach pracujących na Ukrainie. Dzięki ich determinacji i solidarności z narodem ukraińskim .