Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą – 21.08.2022

 1. Przypominamy o zasadach dotyczących sposobu udzielania Komunii Świętej w naszym kościele. Prosimy, aby pamiętać, że w niedziele Komunia w nawie głównej jest podawana do ust, a przy bocznych ołtarzach – na rękę. W dni powszednie zwykle kapłan przewodniczący liturgii podaje Komunię do ust, a drugi kapłan – na rękę. Gdy Komunię podaje tylko jeden kapłan – prosimy, aby najpierw podeszły osoby przyjmujące Komunię na rękę.
 2. W środę, 24 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Bartłomieja, apostoła. W piątek, 26 czerwca, przypada uroczystość NMP Częstochowskiej; w sobotę, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.
 3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą środę o godz. 17.45.
 4. Zapraszamy na Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy i Niepokalanej z Lourdes w środę przed Mszą św. o godz. 18.30.
 5. W każdy czwartek przez cały dzień trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mamy okazję do adoracji eucharystycznej, którą kończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone o godzinie 17.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. Ze względu na malowanie zakrystii, dzisiaj w sprawie zamawiania intencji i nabycia prasy katolickiej zapraszamy do pokoju obok zakrystii .Są do nabycia najnowsze numery : Gościa Niedzielnego i Niedzieli, jest już także wrześniowy numer Stasia dla najmłodszych. W Gościu niedzielnym warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. Główny temat Niedzieli to pytanie: „Czy światu grozi głód ?”
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Kazimiera Badura, z ul. Obopólnej,
  † Andrzej Mazur, z ul. Smoluchowskiego,
  † Bartłomiej Wyżga, z ul. Kadeckiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…