Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 28.08.2022

 1. Po przerwie wakacyjnej – od czwartku w dni powszednie będą odprawiane Msze św. także o 6.00 i 9.00, a w niedziele – o godz. 15.00; kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, w godzinach od 16.00 do 18.00.
 2. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy w czwartek i w niedzielę:
  • dla Szkoły Podstawowej nr 12 – w czwartek o godz. 8.00;
  • dla VII Liceum Ogólnokształcącego – w czwartek o godz. 9.00;
  • dla Szkoły Podstawowej nr 5 – w niedzielę o godz. 11.00.

  Po Mszach św. dla dzieci zostaną poświęcone przybory szkolne: plecaki, podręczniki i wszystko, co przyniosą uczniowie.

 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej oraz o świętość kapłanów;
  • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. o godz. 16.30;
  • w sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 11 września, w godzinach od 9.00 do 16.00.
 5. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim jest najważniejsze, oraz o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych, W Niedzieli tajemnice Jasnej Góry – specjalnie dla czytelników Niedzieli – odsłania kustosz jasnej Góry; znajdziemy też wyjaśnienie, co może przynieść dyskusja o niemieckich odszkodowaniach dla Polski za gigantyczne straty poniesione podczas II wojny światowej. Dla najmłodszych są już do nabycia wrześniowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.
 6. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć produkty pszczelego pochodzenia od krakowskich pszczelarzy.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Henryk Chochół, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Stefania Grabowska, z ul. Armii Krajowej
  † Ryszard Gondek, z ul. Armii Krajowej;
  † Anna Mikrut, z al. Kijowskiej.
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…