Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 4 września 2022 r.

 1. W pierwszą środę miesiąca, 7 października, odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła i wspólną modlitwą różańcową. Wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
  W środę nowy rok formacji zainauguruje Krucjata Matki Bożej Niepokalanej. Do udziału w nabożeństwie i Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dziewczęta oraz rodziców i rodziny.
 2. W czwartek, 8 września – w święto Narodzenia Matki Bożej o godz. 18.30 nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy. W czasie Mszy św. odbędzie się obrzęd udzielenia ministrantom wyższych posług liturgicznych. Do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny.
 3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 4. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 5. W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie proboszcz parafii św. Jacka – ks. Jacek Piszczek, który będzie głosił homilie niedzielne; taca niedzielna będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła pw. św. Jacka.
 6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w następną niedzielę, 11 września, w godzinach od 9.00 do 16.00. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w wejściu do kościoła.
 7. Podajemy do wiadomości, że Msza św. niedzielna z udziałem dzieci przedszkolnych będzie odprawiana w kaplicy akademickiej od niedzieli 18 września o godz. 11.00.
 8. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I, o innej formie edukacji poza tradycyjnie rozumianą szkołą oraz o problemach szkolnej katechezy. W Niedzieli polecamy artykuły na temat, dlaczego Polacy odchodzą od Boga i czy dzisiejsza młodzież byłaby w stanie walczyć o niepodległość? Razem z Niedzielą dostępny jest nowy tygodnik Bliżej Życia z Wiarą; od tego numeru Niedziela razem z nowym pismem będzie kosztować 10 złotych. Dla najmłodszych są do nabycia wrześniowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, powakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Krystyna Miłek, z ul. Warmijskiej;
  † Jan Siwy, z ul. Nawojki;
  † Krystyna Rusek, z ul. Staffa.
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…