Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 11 września 2022 r.

 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 17.45. Natomiast w czwartki wspólną modlitwę w czasie wystawienia Najśw. Sakramentu od godz. 17.30 prowadzi Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 2. Nasz Chór Mariański zaprasza nowych chętnych, dorosłych i młodzież, do włączenia się w działalność Chóru: próby śpiewu odbywają się budynku DA «Na Miasteczku» we wtorki i piątki o godz. 19.30. Jednocześnie Mieszany Chór Mariański zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 25-lecia reaktywacji Akcji Katolickiej w archidiecezji krakowskiej: w przyszłą niedzielę, 18 września, o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej. Wstęp wolny!
 3. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Będzie to dzień naszej modlitwy za ogarniętą wojną Ukrainę.
 4. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej. Liczymy na to, że rodzice zachęcą swoje dzieci do służby przy ołtarzu – służby Panu Bogu i naszej parafialnej wspólnocie.
 5. W przyszłą niedzielę, 18 września, po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w naszym kościele przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Podajemy do wiadomości, że od następnej niedzieli w kaplicy akademickiej o godz. 11.00 będzie odprawiana Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych.
 7. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na specjalny dodatek – poradnik dla rodziców Dzieci w wirtualnej sieci, warto też przeczytać wywiad z abpem Światosławem Szewczukiem z Kijowa i kard. Gianfranco Ghirlanda o synodalności i nie tylko. W Niedzieli – również o „niańce XXI wieku”: dlaczego smartfony stały się tak bardzo niebezpieczne dla dzieci i młodzieży oraz jak pomóc młodym uzależnionym od nich; także – o stylach wychowania, praktykowanych przez polskich rodziców. Razem z Niedzielą dostępny jest nowy tygodnik Bliżej Życia z Wiarą. Dla najmłodszych są do nabycia wrześniowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.
 8. W zakrystii znajdziemy także bezpłatną broszurę poświęconą tematyce adopcji, a przygotowaną przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Maria Stankiewicz, z ul. Urzędniczej;
  † Teresa Kardas, z ul. Warmijskiej;
  † Cecylia Bartel, z ul. Smoluchowskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…