Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 18.09.2022

 1. proboszcz Jacek Piszczek serdecznie dziękuje za wsparcie budowy kościoła św. Jacka: w minioną niedzielę wierni ofiarowali na jego ręce 16.596 złotych.
 2. Od dzisiejszej niedzieli w kaplicy akademickiej o godz. 11.00 jest odprawiana Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych.
 3. Od najbliższej soboty zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego.
 4. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, połączona z dziękczynieniem za beatyfikację Pauliny Jaricot. Program pielgrzymki znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła. Zapraszamy do udziału.
 5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego.
 6. Ruch Spotkania Małżeńskie zaprasza na wyjazdowe rekolekcje dla małżeństw w dniach 23—25 września br. Miejsce: Dom Rekolekcyjny św. Norberta w Hebdowie. Rekolekcje mają na celu pogłębienie relacji małżeńskiej i pomoc we wzajemnym zrozumieniu. Dokładne informacje znajdziemy na stronie Spotkań Małżeńskich.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Niedziela z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu pisze o kulisach pracy katolickich dziennikarzy oraz o tym, jakich mediów dziś potrzebujemy; w tygodniku Bliżej Życia z Wiarą znajdziemy prawdziwą historię, jak bluźniąca ateistka spotkała Boga. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły o prześladowaniach Kościoła w Nikaragui i felieton Marka Jurka o roli monarchii w historii i współczesności, a w dodatku krakowskim – o świeckiej misjonarce z Krakowa, która od 40 lat pełni posługę w Peru; do numeru dołączona jest kolejna płyta z cyklu Biblia Audio. Dla najmłodszych są do nabycia wrześniowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Regina Nowakowska, z ul. Piastowskiej;
  † Barbara Spyrka, z ul. Spokojnej;
  † Maria Pląder, z ul. Królewskiej;
  † Marian Zieliński, z ul. Jadwigi z Łobzowa;
  † Jerzy Młodecki, z ul. Żelechowskiego.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…