Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 25.09.2022

 1. We wtorek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – i z homilią – o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. W naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30: wspólne świętowanie rozpocznie modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo, w parku jego imienia. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w wieczornej uroczystości.
 2. Zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej. Ostatnio bardzo zmniejszyło się grono służących przy ołtarzu, a przecież są w naszej parafii dziewczęta i chłopcy, którzy mogliby oddać czas i serce na służbę Panu Jezusowi i swojej parafialnej wspólnocie.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 października, zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 oraz na nabożeństwo wynagradzające.
 4. Od soboty przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej.
 5. Już w następnym tygodniu rozpocznie się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas VII szkół podstawowych zapraszamy w pierwsze piątki miesiąca do kaplicy akademickiej o godz. 17.00 – począwszy od piątku 7 października, a uczniów klas VIII zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 w wyznaczone niedziele każdego miesiąca – począwszy od niedzieli 9 października. Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła.
 6. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, kim są anioły, archanioły, serafiny i cherubiny, także o trudnej przeszłości i stosunkach między anglikanizmem i Kościołem katolickim oraz jak rozmawiać z nastolatkami. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie artykuł dotyczący ważnego problemu: w jaki sposób przygotowywać młodzież do przyjęcia bierzmowania?; także: dlaczego papież Franciszek upatruje w klerykalizmie poważnego wroga Kościoła oraz jakie jest nauczanie Kościoła dotyczące antykoncepcji. Do nabycia jest również nowy, październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz kolejne numery pisma Staś dla najmłodszych.
 7. Wystąpienie wolontariuszki Pani Sawickiej (zbiórka na kuchnię dla ubogich!).
 8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Irena Łapka, z ul. Lea;
  † Maria Ignaszak, z al. Kijowskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…