Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 02.10.2022

 1. Pani Marta Sawicka dziękuje serdecznie za wsparcie prowadzonej przez nią kuchni dla ubogich: w ubiegłą niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze zebrali na ten cel 958 złotych.
 2. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy szczególnie w tym miesiącu do modlitwy różańcowej. Codziennie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo oprócz soboty będzie nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30, a od poniedziałku do czwartku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00.
 3. Od jutra będą już odprawiane Msze Święte akademickie od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.
 4. Nasz Chór Mariański zaprasza nowych chętnych, dorosłych i młodzież, do włączenia się w działalność Chóru: próby śpiewu odbywają się budynku DA «Na Miasteczku» we wtorki i piątki o godz. 19.30.
 5. W pierwszą środę miesiąca od procesji ze świecami o godz. 18.00 i nabożeństwa różańcowego rozpocznie się nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00; o godz. 16.30 będzie dodatkowa Msza Święta.
 7. Już w tym tygodniu rozpocznie się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas VII szkół podstawowych zapraszamy w pierwsze piątki miesiąca do kaplicy akademickiej o godz. 17.00 – począwszy od najbliższego piątku; uczniów klas VIII zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 w wyznaczone niedziele – począwszy od niedzieli 9 października. Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, jest też podany w nowym numerze pisma Z Życia Parafii…
 8. W naszej parafii tworzymy nową wspólnotę młodzieżową – dla licealistów. Szczególnie zapraszamy osoby, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania. W tej wspólnocie będziemy chcieli stworzyć przestrzeń do wspólnego czytania Słowa Bożego oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Spotkania będą prowadzone przez studentów z Duszpasterstwa Akademickiego. Zapraszamy na pierwsze spotkanie wspólnoty, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego, w kawiarence na poddaszu. Więcej informacji: w gablocie przed wejściem do kościoła.
 9. Wszystkich studentów zapraszamy na akademickie rekolekcje «Na dobry początek», które odbędą się w naszym kościele w dniach 9—12 października o godz. 20.00 (czyli od następnej niedzieli do środy). Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Gieroń CM.
 10. Od października zaczyna działalność w naszej parafii Szkoła Biblijna. Pierwsze zajęcia będą miały miejsce w Sali Akademickiej w sobotę 15 października o godz. 9.30. Więcej informacji znajdziemy w najnowszym numerze gazety parafialnej.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, na czym polega fenomen duszpasterstw akademickich, które nadal są kuźnią świadomych katolików, i jak nakłaniać dziecko do współpracy: jakich sposobów używać i jakich nigdy nie używać! W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na poruszający wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem aktorze Franciszku Pieczce. Do nabycia jest także Gość Ekstra poświęcony Bożemu miłosierdziu i jego apostołce – św. Faustynie Kowalskiej (przed jej wspomnieniem w dniu 5 października). Do nabycia jest również nowy, październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz kolejne numery pisma Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…    
 12. WYSTĄPIENIE WOLONTARIUSZA «PROJEKTU A PAULO».
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Anna Rogoż, z ul. Lea;
  † Jan Gyurcsak, z ul. Królewskiej;
  † Alicja Czajkowska, z ul. Lea.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…