Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 16.10.2022

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Za wsparcie młodzieży w kolejnym Dniu Papieskim składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, od poniedziałku do czwartku także na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a od niedzieli do piątku na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 3. W tym tygodniu we wtorek, 18 października, przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia, w czwartek, 20 października, uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, a w sobotę, 22 października, uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa małopolskiego.
 4. Nasz Chór Mariański zaprasza osoby uzdolnione muzycznie, młodzież i dorosłych, do włączenia się w działalność Chóru; próby Chóru odbywają się we wtorki i piątki od godz. 19.30 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego za kościołem.
 5. Zapraszamy chłopców i dziewczęta do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów na ministrantów w piątki o godz. 17.00.
 6. Rozpoczęło się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dokładny plan spotkań został podany kandydatom, jest też umieszczony na stronie internetowej naszej parafii: misjonarska.pl
 7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę – zgodnie z wieloletnią tradycją – po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc najuboższym parafianom, świadczoną przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego dziś jesteśmy świadkami coraz bardziej bezwzględnych i ordynarnych ataków na osobę Jana Pawła II oraz o dramacie rodziców doświadczonych przedwczesną stratą dziecka. W Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi historyczne Starego Testamentu, przeczytamy też o tegorocznym Noblu z literatury: dobrze napisana pustka. Jeden i drugi tygodnik podejmuje także temat, o którym ostatnio głośno: diakonat stały w polskim Kościele. Do nabycia jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci i kolejne numery pisma Staś dla najmłodszych. A przed kościołem u pszczelarzy można nabyć miód.      
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Bogdan Olszowski, z ul. Królewskiej;
  † Barbara Starnawska, z al. Kijowskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…