Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą – 23.10.2022

 1. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Wolontariusze fundacji i ze służby liturgicznej zebrali prawie 10.000 złotych.
 2. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, od poniedziałku do piątku także na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a od dziś do piątku na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 3. Od najbliższego wtorku tutejszy dom Zgromadzenia Księży Misjonarzy będzie wizytował wizytator Paweł Holc CM. Wszystkich członków grup parafialnych zapraszamy na Mszę św. w czwartek, 27 października, o godz. 18.30, a liderów grup – na spotkanie z ks. Wizytatorem po Mszy św.
 4. W następną niedzielę, 30 października, po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego.
 5. Zapraszamy na kurs Alpha dla studentów: na 10 spotkań o podstawach wiary chrześcijańskiej. Alpha rozpocznie się w poniedziałek 7 listopada o godz. 19.00 w budynku DA Na Miasteczku. Zapisy przez formularz na stronie: kursalpha.pl.
 6. Chór Mariański już dziś zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w czwartek 10 listopada o godz. 18.00. Bilety na koncert będzie można nabywać w zakrystii od następnej niedzieli.
 7. Serdecznie zapraszamy młodych mężczyzn na Rekolekcje z o. Dolindo, pt. „Eucharystia: moje przebaczenie i uzdrowienie”, które odbędą się w dniach 11—13 listopada w naszym domu prowincjalnym w Krakowie przy ul. Stradomskiej 4. Rekolekcje poprowadzą prawdziwi znawcy tego niezwykłego włoskiego kapłana: p. Joanna Bątkiewicz-Brożek i ks. Szczepan Szpoton CM. Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.misjonarze.pl.
 8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli – w nowym numerze Bliżej życia z wiarą znajdziemy historię bohatera filmu Dług, który nawrócił się w więzieniu, wyznanie pastora protestanckiego, który został katolikiem oraz opisy spektakularnych cudów z jasnogórskich kronik. Gość Niedzielny przynosi m.in. wywiad z gen. Romanem Polko na temat zagrożenia wojną atomową i stanu polskiej armii, przeczytamy też o posłudze penitencjarzy i tajnikach modlitwy w cerkwi grekokatolickiej. W nowym Małym Gościu Niedzielnym dzieci znajdą książeczkę Moje siły specjalne –  o świętych, którzy pomogą w trudnych sytuacjach życiowych.
 10. Zgodnie z zapowiedzią – dziś odbywa się kwesta Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc najuboższym parafianom. Za wszystkie ofiary na pomoc potrzebującym składamy serdeczne Bóg zapłać!    
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Kazimierz Francuz, z ul. Staffa;
  † Adolf Koneczny, z ul. Altanowej;
  † Władysław Mącior, z ul. Czarnowiejskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…