Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 30.10.2022

 1. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla najuboższych parafian: przed kościołem zebrano na ten cel rekordową sumę 8 tysięcy 40 złotych.
 2. Jeszcze dziś i jutro zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00.
 3. We wtorek, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, a w środę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tych dniach starajmy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej oraz zyskanie odpustu zupełnego. Odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych w dniach 1 i 2 listopada można zyskać uczestnicząc we Mszy Świętej w kościele, zaś związany z nawiedzeniem cmentarza – przez osiem dni listopada.
 4. We wtorek Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Pamiętamy, że wtorkowa uroczystość jest świętem obowiązującym. We wtorek – w uroczystość Wszystkich Świętych – nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej.
 5. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej; za polecanych w nowych wypominkach całorocznych modlić się będziemy w niedziele o godz. 7.30 – począwszy od niedzieli 6 listopada.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W listopadzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Szczegóły znajdziemy na informacji w gablocie w wejściu do kościoła.
 8. Zapraszamy na Kurs ALPHA – o podstawach wiary chrześcijańskiej. Kursy ALPHA dla studentów w budynku Duszpasterstwa Akademickiego oraz dla pracujących w Domu Katolickim rozpoczną się w poniedziałek 7 listopada o godz. 19.00, a dla osób 25+w środę 9 listopada o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Wszystkie zapisy przez formularz na stronie: kursalpha.pl.
 9. Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w czwartek 10 listopada o godz. 18.00. Zaproszenia na koncert można otrzymać w zakrystii, tam też należy wnieść 40 złotych opłaty.
 10. Podajemy do wiadomości, że jest przygotowywany i w listopadzie będzie do nabycia kalendarz parafialny na 2023 rok, wydany specjalnie z racji jubileuszu 100-lecia istnienia parafii.
 11. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. Niedziela stawia pytania: co dzieje się z człowiekiem po śmierci? Jak wygląda życie pozagrobowe? Czy zmarli mogą nas nawiedzać? – na te i inne niełatwe pytania odpowiada wybitny dogmatyk. Z kolei w Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na ankietę, w której redaktorzy Gościa opowiadają o swoich ulubionych świętych. Jest do nabycia także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 12. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Bogumiła Lisowska, z ul. Chocimskiej;
  † Aleksandra Wacławik, z al. Kijowskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…