Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 06.11.2022

1.    Przypominamy, że odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych można zyskać nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych do dnia 8 listopada. Należy wypełnić także pozostałe warunki odpustu zupełnego: Komunia św. sakramentalna, jakakolwiek modlitwa według intencji Ojca Świętego i zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. Bez spełnienia tych warunków zyskuje się odpust cząstkowy.

2.    Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 jest w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej; za polecanych w wypominkach całorocznych modlić się będziemy w każdą niedzielę o godz. 7.30.

3.    Wkrótce rozpoczną się Kursy ALPHA – o podstawach wiary chrześcijańskiej. Kursy ALPHA dla studentów w budynku Duszpasterstwa Akademickiego oraz dla pracujących w Domu Katolickim rozpoczną się jutro, w poniedziałek 7 listopada o godz. 19.00, a dla osób 25+w środę 9 listopada o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Zapisy przez formularz na stronie: www.kursalpha.pl.

4.    Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w czwartek 10 listopada o godz. 18.00. Zaproszenia na koncert można jeszcze otrzymać w zakrystii, tam też należy wnieść 40 złotych opłaty.

5.    W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.

6.    W piątek, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte – jak w dni powszednie. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00. W piątek można spożywać pokarmy mięsne: ks. arcybp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.

7.    Członkowie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zgromadzą się w piątek, 11 listopada, na Mszy św. o godz. 18.30 i na spotkaniu formacyjnym po Mszy Świętej.

8.    Serdecznie zapraszamy młodych mężczyzn na Rekolekcje z o. Dolindo, pt. „Eucharystia: moje przebaczenie i uzdrowienie”, które odbędą się w dniach 11—13 listopada w naszym domu prowincjalnym w Krakowie przy ul. Stradomskiej 4. Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.misjonarze.pl.

9.    W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o nadużyciach dotyczących kultu zmarłych, czym jest czyściec oraz jak nie dać się zarazić pesymizmem. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak przeżyć żałobę, warto też zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas: różne oblicza samotności. Do nabycia jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych. 

10. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Wincenty Dunaj, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…