Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą – 13.11.2022

 1. Do specjalnie oznakowanej skarbony można złożyć ofiarę na wsparcie obchodzonego dziś Święta Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej: zgodnie z życzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity ofiary będą przeznaczone na akcje pomocy ubogim, organizowane z okazji VI Światowego Dnia Ubogich. Ofiary można składać do następnej niedzieli.
 2. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o godz. 18.00.
 3. Wspólnota neokatechumenalna przy naszej parafii, przeżywając etap Traditio, jest wezwana, by głosić Ewangelię każdemu z nas. Dlatego każdego tygodnia w czwartek, w godzinach 18.00—20.00, począwszy od najbliższego czwartku, członkowie wspólnoty będą odwiedzać mieszkania naszych parafian i głosić Dobrą Nowinę. Przyjmijmy z życzliwością posłanych do tego dzieła.
 4. W najbliższą sobotę, 19 listopada, odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi w naszej parafii profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy ponownie o godz. 9.30 do Sali Akademickiej w budynku Duszpasterstwa Akademickiego (informacje o Szkole Biblijnej są przypomniane w gablocie w wejściu do kościoła). Ks. Profesor będzie naszym gościem także w następną niedzielę: wygłosi kazania o tematyce biblijnej na wszystkich Mszach Świętych dla dorosłych.
 5. W przyszłą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: we Mszy św. o godz. 9.30 weźmie udział Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, a po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy
 6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii otrzymają Cudowny Medalik, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 7. W przyszłą niedzielę będą już do nabycia opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także zapowiadany kalendarz parafialny na 2023 rok, wydany specjalnie z racji jubileuszu 100-lecia istnienia parafii.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy ostatnia już płytę z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsę św. Jana i Listy Apostolskie; przeczytamy też m.in. o tym, co jako naród zawdzięczamy chrześcijaństwu. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czemu maja służyć nasilone ostatnio medialne ataki na św. Jana Pawła II oraz po co nam wspólnoty? – o ogromnej różnorodności katolickich wspólnot i ruchów.
 9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Włodzimierz Mysiak, z ul. Urzędniczej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…