Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata — 20.11.2022

 1. Jeszcze dziś do specjalnie oznakowanej skarbony można składać ofiary przeznaczone na akcje pomocy ubogim, organizowane z okazji obchodzonego tydzień temu VI Światowego Dnia Ubogich.
 2. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W środę, 23 listopada, w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Triduum – trzy dni modlitwy dla uczczenia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik.
 4. W sąsiedniej parafii św. Wojciecha, w czwartek 24 listopada odbędzie się uroczyste wniesienie do świątyni relikwii św. Szarbela, maronity z Libanu: o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu, a po nim Msza Święta. Ks. proboszcz parafii św. Wojciecha zaprasza chorych i czcicieli Świętego.
 5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się okres Adwentu czyli radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji był zamieszczony w listopadowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 7. W zakrystii można już nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: ofiara za świecę — od 10 zł (a za duże świece – od 17 złotych). Jak zawsze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy i kolonie dzieci oraz leczenie chorych, a także wspierać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka.
 8. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny, opisanej w Dzienniczku. W Niedzieli polecamy tekst o wolności, która dziś staje się swoim zaprzeczeniem, i do czego taki stan rzeczy może doprowadzić, a nowym numerze Bliżej Życia z Wiarą – o świętym lekarzu, który leczy również po swojej śmierci. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i nowy numer Stasia dla najmłodszych. Zapraszamy też do zakupienia zapowiadanego kalendarza parafialnego na 2023 rok, wydanego specjalnie z racji jubileuszu 100-lecia istnienia parafii (opłata: 15 złotych).
 9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Irena Żychowicz, z ul. Królewskiej;
  † Helena Król, z ul. Warmijskiej;
  † Helena Nowak, z ul. Staffa;
  † Maria Wróblewska, z ul. Rydla.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…