Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 11.12.2022

 1. Nasz Chór Mariański dziękuje serdecznie za wsparcie inicjatywy ufundowania tablicy poświęconej śp. Maestro Janowi Rybarskiemu: w ubiegłą niedzielę przed kościołem Chórzyści zebrali 2 tysiące 750 złotych. Ofiary na ten cel można nadal składać w zakrystii lub wpłacać na konto Chóru (numer rachunku bankowego znajdziemy w Internecie).
 2. Zgodnie z zapowiedzią – dziś o godzinie 21.00 odbędzie się Uwielbienie Gaudete przygotowane przez Scholę DA «Na Miasteczku». Hasło Uwielbienia brzmi: Odkupieni przez Pana powrócą z radosnym śpiewem. Będzie to dla wszystkich okazja do wspólnego i radosnego uwielbienia śpiewem przychodzącego Pana. Będzie również stworzona możliwość, by finansowo wesprzeć studentów, którzy pod koniec lipca 2023 roku wyruszą na Światowe Dni Młodych do Lizbony. Gorąco zachęcamy do udziału w Uwielbieniu!
 3. Zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00; studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, a po roratach na śniadanie do kawiarenki Na Poddaszu; rodziców z dziećmi zapraszamy od poniedziałku do czwartku na roraty o godz. 17.00. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 4. W najbliższą sobotę, 17 grudnia, odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi w naszej parafii profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej w budynku Duszpasterstwa Akademickiego. Ks. Profesor będzie naszym gościem także w następną niedzielę: wygłosi kazania katechizmowe na wszystkich Mszach Świętych dla dorosłych.
 5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 (zwana szkołą „za murem”) zaprasza serdecznie przyszłych Pierwszoklasistów wraz z Rodzicami na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w sobotę 17 grudnia; początek spotkania o godz. 10.00.
 6. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem u ministrantów można dziś nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 10 zł (a za duże świece – od 17 złotych). Zachęcamy też do zakupienia przed kościołem kalendarza parafialnego na 2023 rok, wydanego specjalnie z racji jubileuszu 100-lecia istnienia parafii (opłata: 15 złotych).
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Chorwacki publicysta pytał: Polacy, czy pozwolicie zniszczyć Jana Pawła II kłamstwami? W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejne informacje o działaniach kard. Wojtyły w sprawach zgłaszanych mu nadużyć, dalej – o wpływie obecności papieża Polaka na przebieg stanu wojennego, o stopniowym odkrywaniu postaci Maryi w historii Kościoła oraz o granicach wolności artystycznej w sztuce. Do nabycia jest jeszcze adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i nowy numer Stasia dla najmłodszych. Niestety, nie dotarł do nas aktualny numer Niedzieli.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Janina Szkulik, z ul. Skarbińskiego;
  † Wiesław Pałkowski, z ul. Skarbińskiego;
  † Halina Mazurkiewicz,  z al. Kijowskiej;
  † Marek Bielski, z ul. Nawojki;
  † Czesława Sendorek-Grabek, z ul. Królewskiej;
  † Janina Ostrowska.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…