Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu – 18.12.2022

 1. Zapraszamy do udziału w roratach odprawianych w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 2. W sobotę, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
 3. Liturgiczny obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty na niedzielę. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech ta Święta Noc stanie się okazją do pojednania i wyciągnięcia dłoni do zgody i jedności, okazją do okazania miłości najbliższym, ale także znajomym i sąsiadom. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd.
 4. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej (jest to tzw. świętopietrze).
 5. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę.
 6. W poniedziałek – 26 grudnia – w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika otoczymy modlitwą rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2022 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 7. Przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze parafialne na jubileuszowy rok 2023. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie. W dni powszednie opłatki, świece i kalendarze można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. Zapraszamy do zakrystii po prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest dodatek Modlitwa przed wieczerzą wigilijną; przeczytamy też, czym jest grzech pierworodny i dlaczego ponosimy jego skutki; znajdziemy także historie mężczyzn, którzy przebywali w więzieniu, i co się stało, gdy tam poznali Boga. W najnowszej Niedzieli znajdziemy śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej, przeczytamy też o sztuce stawiania dzieciom granic: po co stawiać granice i czym one są w wychowaniu. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Bogumiła Wacław-Rozkrut, z ul. Skarbińskiego;
  † Maria Pałkowska, z ul. Skarbińskiego;
  † Maria Pastuła, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Stefania Prajsner, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Henryk Górecki, z ul. Gramatyka;
  † Józef Szczepański.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…