Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022

 1. Na święta Bożego Narodzenia wszystkim naszym Parafianom, Wiernym modlącym się w naszym kościele oraz Gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne: niech nowonarodzony Chrystus napełni Wasze serca radością i pokojem, niech umocni w wierze i nadziei, niech pozwoli każdego dnia doświadczać siły Jego zbawczej miłości.
 2. Dziś i jutro porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie­dzielę.
 3. Jutro, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, otoczymy modlitwą rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2023 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej (jubilaci jeszcze dziś mogą zgłosić w zakrystii zamiar uczestnictwa w tej uroczystości). Składka z jutrzejszego święta będzie przeznaczona na wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 4. W dni powszednie po Świętach, od wtorku do piątku, nie będą odprawiane Msze św. o godz. 20.00 (z powodu nieobecności studentów, którzy zwykle w tych Mszach uczestniczyli).
 5. W tym roku święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, będzie obchodzone w piątek 30 grudnia.
 6. W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy o godz. 18.30.
 7. W następną niedzielę, w pierwszym dniu Nowego Roku 2023, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały nowy rok, można uzyskać odpust zupełny. Składka będzie przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.
 8. Podajemy do wiadomości, że wizytę duszpasterską w domach naszych parafian rozpoczniemy w poniedziałek 2 stycznia. Program «kolędy» jest wywieszony w gablotach w wejściu do kościoła, będzie też podany za tydzień w nowym numerze naszego pisma Z życia Parafii… Bardzo prosimy o zgłoszenie się w kancelarii lub w zakrystii osób, które są nowymi Parafianami, podobnie zapraszamy osoby, które od dawna, z różnych racji, nie przyjmowały «kolędy». Prośba wynika z faktu, że księża nie zapukają do wszystkich drzwi, ponieważ na terenie parafii są mieszkańcy, którzy wizyty księdza wyraźnie sobie nie życzą i są mieszkania, do których od wielu lat nie zaproszono kapłana.
 9. Zapraszamy do zakrystii po prasę katolicką. W poszerzonym świąteczno-noworocznym wydaniu Gościa Niedzielnego, w cenie 15 złotych, szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie oraz blok artykułów dotyczących istoty świat Bożego Narodzenia. Do świątecznej Niedzieli dołączony jest piękny kalendarz z wizerunkami świętych, a w dodatku Bliżej Życia z Wiarą Anna Popek opowiada o swoim życiu i o tym, jak pomogła jej Maryja. Do nabycia są także aktualne numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Stasia dla najmłodszych. Zaś nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… – jak wspomniano – otrzymamy na noworoczną niedzielę.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Władysław Ślepowron-Kudelski, z ul. Jadwigi z Łobzowa;
  † Maria Hrycak, z ul. Królewskiej;
  † Marek Żarnowski, z ul. Beniowskiego.
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek