Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — 01.01.2023

 1. Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2023 – wszystkim Parafianom i wszystkim Uczęszczającym do naszej świątyni skła­damy serdeczne życzenia noworoczne: niech Święta Boża Rodzicielka Maryja wyprosi nam wszystkim dar Bożego pokoju – pokoju, zgody i jedności w naszych rodzinach, w społecznościach, w jakich żyjemy na co dzień, w naszej Ojczyźnie i dla narodów całego świata, a zwłaszcza dla umęczonej wojną Ukrainy.
 2. Jutro, w poniedziałek rozpocznie się wizyta duszpasterska księży w domach parafian. Plan «kolędy» na najbliższe dni przedstawia się następująco:
  • w poniedziałek, 2 stycznia – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego i Reymonta;
  • we wtorek, 3 stycznia – ulice Krzywy Zaułek, Rydla, Warmijska;
  • w środę, 4 stycznia – ulice Kazimierza Wielkiego, Altanowa, Smoluchowskiego;
  • w czwartek, 5 stycznia – ulice Nawojki, Ogrodniczek, Spokojna;
  • w piątek, sobotę i niedzielę kolędy nie będzie!

  Plan kolędy jest zamieszczony w aktualnym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…, jest wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej internetowej stronie parafialnej.
  «Kolędę» rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w Kaplicy Pojednania. Nie trzeba zapraszać księdza z wizyta duszpasterską, prosimy natomiast o zgłoszenie się w kancelarii lub w zakrystii osób, które są nowymi parafianami i parafian, którzy od  dawna, z różnych racji, nie przyjmowali «kolędy». Za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 3. W pierwszą środę miesiąca, 4 stycznia, zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 4. W piątek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Piątkowa uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed Mszą Świętą – nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 stycznia, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające. Dopiero w pierwszą sobotę miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 6. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. W noworocznym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. co oznacza dogmat o Bożym macierzyństwie Maryi oraz o zapowiadanej beatyfikacji bohaterskiej rodziny Ulmów, zamordowanej za pomoc Żydom podczas II wojny światowej. Do nabycia jest także kalendarz parafialny na jubileuszowy rok 2023. Zaś przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy, podwójny numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Maria Sadowska, z ul. Chocimskiej;
  † Barbara Chrzan, z ul. Beniowskiego;
  † Joanna Kornafel, z ul. Skarbińskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…