Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego – 08.01.2023

 1. Przed nami kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy przedstawia się następująco:
  • wizyta duszpasterska w akademikach Na Miasteczku odbędzie się najbliższy poniedziałek i wtorek w godzinach od 21.00 do 22.00; harmonogram kolędy znajduje się w gablocie Duszpasterstwa Akademickiego przy wyjściu z kościoła;
  • w środę – kolęda na ulicach Galla, Gramatyka, Toruńskiej i Urzędniczej;
  • w czwartek – ulice Bronowicka, Chmiela, Kadecka, Nowowiejska i Staffa;
  • w piątek – ulice Armii Krajowej i Kijowska;
  • w sobotę – ulica Królewska;

  Plan kolędy jest wywieszony w gablotach w głównym wejściu do kościoła, znajdziemy go również na naszej internetowej stronie parafialnej.
  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 15.30. Wodę święconą znajdziemy obok szopki w Kaplicy Pojednania.
  Bardzo prosimy, aby do zakrystii bądź do kancelarii parafialnej zgłosili się wierni, którzy niedawno zamieszkali na terenie naszej parafii oraz osoby, które od dawna nie przyjmowały kolędy, a pragną w tym roku przyjąć kapłana.

 2. Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza w czwartek, 12 stycznia, na całodzienną adorację eucharystyczną i na adorację wspólną o godz. 17.30, a także na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 3. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 13 stycznia, o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 4. W najbliższą sobotę, 14 stycznia, odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi w naszej parafii profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej. Ks. Profesor będzie naszym gościem także w następną niedzielę: wygłosi kazania katechizmowe na wszystkich Mszach Świętych dla dorosłych.
 5. Zapraszamy serdecznie na Wielkie Kolędowanie, czyli wspólny śpiew kolęd i pastorałek, w następną niedzielę, 15 stycznia, po Mszy św. o godz. 20.00. Kolędowanie poprowadzi schola naszego Duszpasterstwa Akademickiego wraz z kameralną orkiestrą symfoniczną i zespołem.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest specjalny dodatek poświęcony osobie i misji śp. papieża Benedykta XVI. W Niedzieli znajdziemy m.in. odpowiedzi na pytania: jaki jest sens sakramentalnego małżeństwa? oraz: co można zrobić wobec decyzji rodziców, którzy odmawiają chrztu swoim dzieciom? Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i kalendarz parafialny na jubileuszowy rok 100-lecia naszej parafii.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Dariusz Jedlikowski, z ul. Obopólnej;
  † Matylda Selwa, z ul. Chodowieckiego;
  † Krystyna Wierzbicka, z ul. Królewskiej;
  † Stefan Orłowski, z ul. Czarnowiejskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…