Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 22.01.2023

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dzisiejsze ofiary mszalne będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania kościoła i budynków parafialnych.
 2. Wczoraj zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Jutro, w poniedziałek, księża odwiedzą jeszcze parafian zamieszkałych przy ul. Warmijskiej numery 1 i 10, których mieszkania zostały pominięte w pierwszym dniu kolędy, i pozostałych wiernych, którzy prosili o wizytę kapłana.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli księży w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na wsparcie posługi Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun służby liturgicznej dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom. I zaprasza do służby nowych chłopców i dziewczęta.
 3. W środę, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo jako dzień powstania Zgromadzenia. W intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: o ducha Świętego Założyciela dla wszystkich kapłanów i o nowe, dobre powołania do posługi w Zgromadzeniu.
 4. Podajemy do wiadomości, że przez kolejne trzy niedziele – czyli w czasie zimowych ferii szkolnych – nie będą odprawiane Msze św. niedzielne z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00 w kaplicy akademickiej.
 5. Nasz Chór Mariański serdecznie zaprasza na uroczysty koncert kolęd, który odbędzie się w naszej świątyni w następną niedzielę, 29 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli, przeczytamy m.in. jak krzewić wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę, na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu oraz o zmarłym niedawno w Watykanie australijskim kardynale Georgu Pellu. W Gościu Niedzielnym polecamy obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła. Do nabycia są również nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Stasia dla najmłodszych.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Karolina Lelek, z ul. Żelechowskiego;
  † Wiesława Dutkiewicz-Róg, z ul. Spokojnej;
  † Jerzy Ciempka, z ul. Altanowej;
  † Maria Magda, z ul. Chocimskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…