Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 05.02.2023

 1. Podajemy do wiadomości, że w naszej parafii nie będą się odbywały katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych, nie ma też możliwości korzystania z poradnictwa przedmałżeńskiego i rodzinnego. Zainteresowani potrzebne informacje znajdą na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin:diecezja.pl.
 2. W środę, 8 lutego, na Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
 3. Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza w czwartek, 9 lutego, na wspólną adorację eucharystyczną o godz. 17.30, na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 4. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 10 lutego, o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 5. W sobotę, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej: uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Będzie to także dzień uroczystej inauguracji obchodów jubileuszu 100-lecia naszej parafii. Msze Święte będą odprawione jak w dzień powszedni (nie będzie Mszy św. o godz. 20.00).
  Sobota będzie przeżywana w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielony również po Mszach św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o przygotowanie wcześniej kartki z danymi personalnymi – należy podać imię, nazwisko oraz adres; kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu.
  Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.30 będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Janusz Mastalski. Po Mszy Świętej nastąpi poświęcenie tablicy upamiętniającej Maestro Jana Rybarskiego, przygotowanej z inicjatywy naszego Chóru Mariańskiego; tablica zostanie umieszczona tuż obok organów, przy których przez 60 lat posługi dyrygenta i organisty zasiadał Maestro Jan Rybarski.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czym są apokryfy, dlaczego Kościół z taka łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa oraz co zrobić, by dzieci i młodzież zachęcić do uczestniczenia w lekcjach religii. W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego dziś. Do nabycia są również: Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Staś dla najmłodszych i dwumiesięcznik Trwajcie w miłości dla młodzieży.    
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Wojciech Narębski, z ul. Żelechowskiego (wzmiankę o Zmarłym znajdziemy w najnowszym Gościu Niedzielnym);
  † Wiesława Dubel, z ul. Lea;
  † Józef Miszczyk, z ul. Rydla;
  † Bogumiła Ziółkowska, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Józef Płonka, z ul. Królewskiej;
  † Jadwiga Jaglewicz, z ul. Spokojnej;
  † Jacek Dziedziniewicz, z ul. Armii Krajowej;
  † Anna Korbiel, z ul. Piastowskiej;
  † Halina Leonowicz-Radłowska, z ul. Kazimierza Wielkiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…