Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą — 12.02.2023

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy wczoraj. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a do Księgi Chorych wpiszemy 230 osób chorych i w podeszłym wieku, które przyjęły sakrament namaszczenia – nie tylko naszych parafian, ale także chorych przybyłych z innych parafii krakowskich, spoza Krakowa, a nawet zza granicy Polski.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie 18. sobót ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: od najbliższej soboty o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty, przy relikwiach Świętej.
 3. W najbliższą sobotę, 18 lutego, odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi w naszej parafii profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej. Ks. Profesor będzie naszym gościem także w następną niedzielę: wygłosi kazania katechizmowe na wszystkich Mszach Świętych dla dorosłych.
 4. W następną niedzielę, 19 lutego, na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu po Mszy św. zgromadzą się rodzice i dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, w jaki sposób cierpienie otwiera nam oczy; o zabawnych i smutnych sytuacjach, z jakimi spotykali się księża w czasie kolędy w dużym mieście; oraz jakim człowiekiem był Wilhelm Röntgen (mija 100 lat od jego śmierci). W Gościu Niedzielnym przeczytamy, dlaczego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes stało się Światowym Dniem Chorego, o trudnej pielgrzymce papieża Franciszka do dźwigających brzemię wojny państw w centrum Afryki oraz raz jeszcze o serialu ewangelizacyjnym The Chosen (Wybrani) – czyli mało poważnych zarzutach pod adresem najlepszego filmu o Jezusie od czasu Pasji Do nabycia są również: Mały Gość Niedzielny dla dzieci,  Staś dla najmłodszych i dwumiesięcznik Trwajcie w miłości dla młodzieży. 
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zofia Kalina, z ul. Piastowskiej;
  † Danuta Potyrała, z ul. Żelechowskiego;
  † Adam Grot, z ul. Altanowej;
  † Maria Skiba, z ul. Lea;
  † Marianna Maziarzewska-Szajnert, z ul. Chmiela.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…