Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu — 26.02.2023

 1. Dziś – i w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 2. W pierwszą środę miesiąca, 1 marca, zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00 i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes. Prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 3. W pierwszy piątek miesiąca, 3 marca, kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; okazja do spowiedzi w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00; o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 4. W sobotę, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające.
 5. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w przyszłą niedzielę, 5 marca, przeprowadzi tradycyjną wiosenną kwestę na pomoc najuboższym parafianom.
 6. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów rozpoczną się za tydzień, w 2. niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi Paweł Čopar, misjonarz.
 7. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach Żywego Różańca; spotkanie wspólnoty różańcowej i zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30.
 8. Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi zaprasza Rodziców wraz z dziećmi sześcio- i siedmioletnimi oraz starszymi na Dzień Otwarty w najbliższą sobotę 4 marca o godz. 9.00 w budynku szkoły przy al. Kijowskiej 8.
 9. Również Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza przyszłych Pierwszoklasistów wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty w najbliższą sobotę o godz. 10.00 do budynku szkoły.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. pierwszy odcinek cyklu poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy: grzeszących upominać. W Niedzieli przeczytamy m.in. o skali katolickiej pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy (o czym niewiele się mówi i pisze) i jak dobrze wypełnić zadania, które przynosi kolejny Wielki Post; na krakowskich stronach Niedzieli znajdziemy artykuł o uroczystościach odpustowych w naszej parafii. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Zaś przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…; znajdziemy w nim m.in. plan rekolekcji wielkopostnych oraz słowo ks. Proboszcza poświęcone najważniejszym wydarzeniom ubiegłego roku i tegorocznej kolędzie.
 11. Przed kościołem u krakowskich pszczelarzy można nabyć miód i produkty pszczele.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Jerzy Wolski, z ul. Spokojnej;
  † Ryszard Grzegorczyk, z ul. Nowowiejskiej;
  † Jerzy Przybył, z ul. Warmijskiej;
  † Marek Majewski, z ul. Staffa;
  † Aniela Kowalska, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…