Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu — 05.03.2023

 1. Dziś rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów. Plan rekolekcji był zamieszczony w najnowszym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…, jest też wywieszony w gablocie przed kościołem.
 2. Zgodnie z zapowiedzią – Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego zbiera dziś przed kościołem ofiary na pomoc najuboższym parafianom. Za wsparcie charytatywnej działalności naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dziś – i w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Zarówno za pobożny udział w Drodze krzyżowej, jak i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
 4. Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza w czwartek, 9 marca, na wspólną adorację eucharystyczną o godz. 17.30, Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 5. Wspólnota Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca zaprasza na Mszę św. wieczorną w intencji zmarłych i konających w piątek, 10 marca, i na spotkanie formacyjne.
 6. W sobotę, 11 marca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 7. W przyszłą niedzielę, 12 marca, naszą parafię odwiedzi brat Konrad Baran, kapucyn z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio; brat Konrad wygłosi do nas słowo. Dzieło prowadzi w Krakowie dwa Centra, w których udziela różnorakiej pomocy ponad 1600 osobom bezdomnym. Po Mszach Świętych będzie możliwość wsparcia Dzieła. Za wszelkie ofiary na ten cel już dziś serdecznie dziękujemy.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. kolejny odcinek cyklu poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy, przeczytamy też, czy życiowe problemy są karą za grzechy oraz co zawiera, po co powstał i jakie obawy budzi raport stowarzyszenia C40. W najnowszej Niedzieli publicystki tygodnika przyglądają się obecności i roli kobiet w Kościele, przeczytamy też o tym, co mówi Kościół na temat zmian klimatu i ochrony środowiska oraz dlaczego Bóg nie powstrzymał pierwszego człowieka od grzechu. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Joanna Boczar, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Ewa Klimowicz, z ul. Kazimierza Wielkiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…