Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu — 12.03.2023

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc najuboższym parafianom: członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia w czasie kwesty przed kościołem zebrali 7.810 złotych.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Organizatorzy zapraszają na kolejny kurs Alhpa dla studentów i absolwentów wyższych uczelni: początek jutro, w poniedziałek 13 marca o godz. 19.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego; zapisy na stronie: www.alpha.pl.
 4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową w poniedziałki, wtorki i środy na godzinę 17.45.
 5. Przez cały okres Wielkiego Postu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie. W piątek, 17 marca, nasza świątynia stanie się kościołem stacyjnym. Wszystkich zapraszamy serdecznie do udziału w adoracji eucharystycznej o godz. 17.30, Drodze krzyżowej o godz. 18.00 i Mszy św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski. Już od godz. 17.30 będziemy mieli okazję do spowiedzi świętej. Natomiast po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (pod zakrystią) będzie okazja do adoracji eucharystycznej w ciszy, w intencji Krakowa w łączności z zakonami kontemplacyjnymi.
 6. W piątek przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego, a w następną niedzielę dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes.
 7. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 8. W najbliższą sobotę, 18 marca, odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi w naszej parafii profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej. Ks. Profesor będzie naszym gościem także w następną niedzielę: wygłosi kazania katechizmowe na wszystkich Mszach Świętych dla dorosłych.
 9. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu po Mszy św. zgromadzą się rodzice i dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej.
 10. W zakrystii można zakupić tradycyjne baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W nowym numerze Gościa Niedzielnego polecamy szczególnie blok tekstów z okazji 10. Rocznicy wyboru papieża Franciszka, a w nich m.in. dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie. W Niedzieli przeczytamy o problemach małżeństwa z ateistą i najważniejszych wypowiedziach papieża Franciszka z czasu jego pontyfikatu, znajdziemy też bezpłatny dodatek: praktyczną pomoc w przygotowaniu do spowiedzi. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Trwajcie w miłości dla młodzieży. W zakrystii za złotówkę można też zakupić kartki/widokówki przygotowane na jubileusz 100-lecia naszej parafii.
 12. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Helena Piech, z ul. Galla.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…