Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu — 19.03.2023

 1. Dyrektor kapucyńskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio dziękuje serdeczne za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc osobom doświadczającym bezdomności: w czasie kwesty przed kościołem na ten cel zebrano 11.356 złotych.
 2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali, a w piątki na nabożeństwo Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. W tym roku dopiero jutro, w poniedziałek 20 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze Święte zostaną odprawione jak w dni powszednie. Dziś po Mszy św. o godz. 20.00 studenci zapraszają na akatyst ku czci św. Józefa.
 4. W sobotę, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.30. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej.  
 5. W sobotę – ze względu na uroczystość – wyjątkowo nie będzie nabożeństwa w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 7. W następną niedzielę, w kolejnym numerze krakowskiej edycji Gościa Niedzielnego, ukaże się obszerny artykuł na temat ks. Wojciecha Kałamarza, zapowiadający ukazanie się dwóch płyt z muzyką chóralną jego autorstwa. Już dziś zachęcamy do nabycia tygodnika.
 8. W zakrystii można zakupić tradycyjne baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jakie są mechanizmy perfidnego i kłamliwego ataku na papieża Polaka, a także: co to jest edukacja włączająca – Niedziela zbiera wypowiedzi rodziców i nauczycieli, które dotyczą tej ważnej kwestii. Do nabycia jest także nowy numer tygodnika Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Trwajcie w miłości dla młodzieży. W zakrystii za złotówkę można też zakupić kartki/widokówki przygotowane na jubileusz 100-lecia naszej parafii.
 10. Dziś wolontariusze HCPT Polska przed kościołem prowadzą kwestę na organizację dorocznej pielgrzymki do Lourdes dla osób niepełnosprawnych.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Marianna Czopek, z ul. Nowowiejskiej;
  † Józef Korbiel, z ul. Piastowskiej;
  † Marianna Woda, z ul. Królewskiej.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…