Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu – 26.03.2023

 1. W ubiegłą niedzielę przed kościołem zebrano 1972 złote na organizację dorocznej pielgrzymki do Lourdes dla osób niepełnosprawnych. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś, w niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 17.30, a piątek gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 i dla studentów o godz. 20.30.
 3. Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta wyruszy w środę, 29 marca, o godz. 20.30 spod Kolegiaty św. Anny. Tegoroczne rozważania pt. „Nasz Jonasz” napisał ks. Jacek Bernacik. Nabożeństwu będzie przewodniczył Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Duszpasterze Akademiccy serdecznie zapraszają do uczestnictwa. 
 4. Już w najbliższy piątek, 31 marca, od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z przedświąteczną posługą sakramentalną.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 11.00.
 7. W zakrystii można zakupić tradycyjne baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, po co nam spowiedź i dlaczego Kościół przywiązuje do tego sakramentu tak dużą wagę, a także jaki jest wpływ wspólnot protestanckich na wiernych Kościoła w Stanach Zjednoczonych i co z tego wynika dla przyszłości Kościoła w świecie. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczącego jego śmierci; na krakowskich stronach Gościa Niedzielnego – zgodnie z zapowiedzią – znajdziemy obszerny artykuł na temat ks. Wojciecha Kałamarza, zapowiadający ukazanie się dwóch płyt z muzyką chóralną jego autorstwa (zachęcamy więc szczególnie do nabycia tygodnika). W sprzedaży jest także nowy, pięknie wydany Gość Extra, poświęcony relikwiom Męki Pańskiej (cena: 14 złotych). Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Za złotówkę można też zakupić kartki/widokówki przygotowane na jubileusz 100-lecia naszej parafii.
 9. Za tydzień ukaże się nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii, zawierający m.in. obszerne wprowadzenie do celebrowania Triduum Paschalnego w naszej parafii.
 10. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Eugeniusz Żychowicz, z ul. Królewskiej.
  Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny…