Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023

 1. Drogim naszym Parafianom oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech Chrystus Pan, który przełamał bramy śmierci, obdarzy Wasze serca pokojem, rozpali na nowo miłość wzajemną, niech udziela zdrowia i wszelkich potrzebnych darów!
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i godne przeżycie Świętego Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękujemy Chórzystom Chóru Mariańskiego, Panu Dyrygentowi i Organiście Marcinowi Miotelce, Siostrom Beacie i Marii, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, a przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie. Dziękujemy także za złożoną wczoraj jałmużnę wielkopostną: ofiary przeznaczone na wsparcie ubogich.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składa serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach. Z otrzymanych darów i złożonych ofiar, a także dzięki wsparciu Caritas Archidiecezji Krakowskiej – Stowarzyszenie Miłosierdzia m.in. przekazuje regularnie zapomogi pieniężne, a także przygotowało ponad 120 świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących. Jednocześnie dziękujemy serdecznie wolontariuszom, którzy wsparli dobroczynną działalność Stowarzyszenia Miłosierdzia.
 4. Od dzisiejszej niedzieli odchodzimy od „pandemicznego” sposobu zbierania ofiar mszalnych: dary pieniężne będą zbierane po modlitwie wiernych, w czasie przygotowania darów.
 5. Dziś, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 6. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 7. Począwszy od Wtorku Wielkanocnego aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 8. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W Sobotę Wielkanocną, 15 kwietnia, odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej. Natomiast kolejne kazania katechizmowe ks. Rakocy wygłosi dopiero w niedzielę 30 kwietnia.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak mogło wyglądać zmartwychwstanie i czy nauki przyrodnicze mogą nas przybliżyć do prawdy o zmartwychwstaniu Chrystusa. W świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego pragniemy zwrócić uwagę na blok tekstów o zmartwychwstaniu Pańskim, przeczytamy także o Narodowym Marszu Papieskim w Warszawie i o ojczyźnie Jezusa, która czeka na nowych pielgrzymów. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Ewa Radzięta, z ul. Lea;
  † Halina Rakoczy, z ul. Lea;
  † Barbara Panek-Koźmic, z ul. Rydla.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek