Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy — 04.06.2023

 1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy w archidiecezji krakowskiej kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dziś zapraszamy na Parafialny Festyn Seniora, który zostanie/został zainaugurowany po Mszy św. o godz. 9.30.
 3. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 4. Zapraszamy na bezpłatne badanie parametrów stanu zdrowia, które odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca, od godz. 9.30 w Sali Parafialnej (nad zakrystia). Każda osoba dorosła zostanie przebadana i otrzyma kartę badań z ich wynikiem. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 5. W czwartek, 8 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ale jest istotna zmiana: już po uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która – podobnie jak dwa lata temu – przejdzie ulicami naszej parafii: od kościoła ulicami Lea, Galla, Staffa, Smoluchowskiego i z powrotem ul. Lea do naszego kościoła. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Wszystkich Parafian zapraszamy i zachęcamy do udziału – najpierw w świątecznej Mszy Świętej, a potem w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; prosimy też wiernych o włączanie się we wspólny śpiew i podążanie za baldachimem z Najświętszym Sakramentem. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby na czas procesji przemieścić samochody zaparkowane na jej trasie.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, w jaki sposób w chlebie i winie jest obecny Jezus, jaka jest różnica między odkupieniem a zbawieniem (wyjaśnia teolog) oraz czym byłaby cywilizacja Zachodu bez fundamentów, które dał jej Kościół katolicki. W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. rozmowę z abp. Georgiem Gänsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje. Wydawca Niedzieli poleca nowe pismo: kwartalnik Magazyn: na stu stronach Magazynu podejmowana jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej ojczyźnie. W zakrystii jest jeszcze Mały Gość Niedzielny dla dzieci, można także nabywać płyty z muzyką chóralną ks. Wojciecha Kałamarza.
 7. Są jeszcze do zakupienia publikacje wydawnictwa Biały Kruk: Św. Jan Paweł Wielki: do moich rodaków – pięknie wydana książka zawierająca orędzia Jana Pawła II kierowane do Polaków oraz W co wierzą katolicy? – zawierająca 52 wyjaśnienia nieporozumień dotyczących wiary katolickiej.
 8. Przy wyjściach z kościoła możemy jeszcze pobrać nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… Prosimy o lekturę zwłaszcza tekstu m.in. o tym, dlaczego w naszym kościele do Komunii idziemy w procesji komunijnej i przyjmujemy ja w postawie stojącej.
 9. Przed kościołem można dziś nabyć miód i produkty pszczele krakowskich pszczelarzy.
 10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  Maria Głowacka, z ul. Piastowskiej;
  Grażyna Kozień, z ul. Skarbińskiego;
  Irena Jeleń, z ul. Skarbińskiego;
  Anna Bulanda-Cisak, z ul. Skarbińskiego.
 11. W minioną środę odszedł do wieczności śp. Czesław Krawczyk, ojciec ks. Marka; pogrzeb odbył się w sobotę w parafii Jaworzna.
  Polecamy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…