Ogłoszenia duszpasterskie na 11. niedzielę zwykłą – 18.06.2023

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Jezusowego – codziennie o godz. 18.00.
 2. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę, 21 czerwca, podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców i rodziny ministrantów i krucjatek.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
  uczniów, nauczycieli i wychowawców Szkoły Podstawowej nr 12 – w czwartek, 22 czerwca, o godz. 8.00;
  Szkoły Podstawowej nr 5 – również w czwartek o godz. 18.30;
  VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek, 23 czerwca, o godz. 9.00.
 4. W sobotę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 5. Jak co roku – zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w niedzielę 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. z naszej parafii można zapisać się tylko drogą internetową przez formularz dostępny na www.ppk2.pl/zapisy
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego kłamiemy i dlaczego dla chrześcijanina tak ważne jest mówienie prawdy, oraz jak przedstawia się obraz współczesnego ojca. W Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy katolicy powinni angażować się w politykę, oraz obszerne wyjaśnienie, dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii. W wakacyjnym numerze Małego Gościa Niedzielnego dzieci znajdą planszę z mapą Polski, a na niej ciekawe i dziwne muzea, które warto odwiedzić. Jest też nowy numer Stasia dla najmłodszych.
 7. Dziś przed kościołem odbywa się kwesta na bardzo kosztowną, kolejną operację prawej rączki i nóżki 6-letniej Lenki, której stan jest wciąż bardzo poważny. Operacja da dziewczynce szansę na normalny rozwój i odzyskanie sprawności. Organizatorzy kwesty dziękują za każde wsparcie, zarówno duchowe, jak i materialne.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Andrzej Ślączka, z ul. Szlachtowskiego;
  Urszula Kula, z ul. Krzywy Zaułek;
  Elżbieta Fijak, z ul. Królewskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…