Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 25.06.2023

 1. Posługę w naszej parafii kończą: Ks. Andrzej Telus i Ks. Wojciech Kałamarz. Za kilkunastoletnią, gorliwą służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, za wszystkie podjęte i zrealizowane dobre dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać! I życzymy Bożej opieki w pracę na nowych placówkach, zawsze życzliwych, pomocnych ludzi i błogosławionych owoców duszpasterskiej posługi.
 2. Rodzice i bliscy niepełnosprawnej Lenki składają serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim Ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli zbiórkę na kosztowną operację: zebrano w sumie 9 tysięcy 357 złotych i 50 euro.
 3. Codziennie do piątku o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusa.
 4. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz z homilią – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na tzw. „świętopietrze” – czyli na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej i Ojca Świętego. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
  W czwartek swoich Patronów czczą: Ks. proboszcz Paweł Dobroszek i Ks. Piotr Klimczak. Czcigodnym Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych potrzebnych na każdy dzień kapłańskiej posługi. Niech szczególnie w tym dniu ks. Proboszczowi i ks. Piotrowi towarzyszy nasza modlitwa!
 5. Podajemy do wiadomości, że na okres wakacji (czyli w lipcu i sierpniu) zmieniony zostaje porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w dni powszednie i niedziele: od soboty 1 lipca w dni powszednie nie będzie Mszy Świętych o godz. 6.00 i 20.00, a już za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Inaczej niż w latach ubiegłych – w dni powszednie będzie odprawiana Msza św. o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—9.00 i 18.00—19.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Przypominamy, że trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, która wyruszy w niedzielę 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. z naszej parafii można zapisać się wyłącznie on-line, za pośrednictwem formularza, który jest udostępniony na stronie internetowej Wspólnoty II.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak zbudować miłość na trwałym fundamencie, aby oparła się wszelkim przeciwnościom losu, a także jak wykorzystać wakacje, by się lepiej poznać i zrozumieć jako małżonkowie i rodzice. W Gościu Niedzielnym polecamy refleksje o Bogu Ojcu (przy okazji Dnia Ojca) oraz reportaże z pogrążonej w wojnie Ukrainy. Do nabycia jest także nowy numer Trwajcie w miłości! dla młodzieży, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 9. Polećmy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…