Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 02.07.2023

 1. Ponieważ rozpoczął się czas wakacji, przypominamy o potrzebie wyczucia i szacunku dla miejsc świętych: by tak w naszej świątyni, jak i w każdej innej zadbać o odpowiedni strój.
 2. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie i niedziele: dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszej Pani z Lourdes: na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Matce Bożej z Lourdes.
 4. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy sztuczna inteligencja wkrótce wymknie się spod kontroli człowieka i będzie wielkim zagrożeniem dla ludzkości, a także o wpływie Kościoła katolickiego na cywilizację Zachodu: jak Kościół wpłynął na rozwój medycyny, kultury i sztuki oraz oświaty, w tym uniwersytetów. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o licznych inicjatywach i formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie; o co chodzi w piątkowym poście?; czy modlitwa Ojcze nasz została źle przetłumaczona?; oraz: jak wiele pozwoleń na pracę w Polsce otrzymały osoby z krajów muzułmańskich? Do nabycia jest także nowy numer Trwajcie w miłości! dla młodzieży i wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Marek Makowski, z ul. Ogrodniczek;
  Zbigniew Chłopek, z ul. Skarbińskiego;
  Marianna Olchowa, z ul. Młodej Polski;
  Zdzisław Szałaj, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…