Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 30.07.2023

 1. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną Niepokalanej: na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone przed Mszą św. o godz. 18.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 3. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w godz. 7.00—9.00 i 18.00—19.00.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. W następną niedzielę, 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 z Wawelu wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W pielgrzymkowej grupie ósmej na Jasną Górę – z ks. Andrzejem i ks. Wojciechem – wyruszą również pątnicy z naszej parafii. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy ósmej można zapisać się on-line, za pośrednictwem formularza, który jest udostępniony na stronie internetowej Pielgrzymkowej Wspólnoty II, a także bezpośrednio, przy kolegiacie św. Anny, w dniach 1—5 sierpnia w godz. 15.00-19.00.
 6. W przyszła niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadzi kwestę na leczenie i rehabilitację rocznego Dominika, który urodził się z zespołem Downa.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy katolikowi wolno się zgodzić na rozwód, dlaczego Kościół w Stanach Zjednoczonych jest podzielony, o sanktuarium św. Michała Archanioła na górze Gargano we Włoszech oraz o służbie medycznej na Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży, a także o smutnym zjawisku porzucenia podstawowych zasad dziennikarstwa w najbardziej popularnych stacjach telewizyjnych. Do nabycia jest jeszcze Mały Gość Niedzielny dla dzieci.      
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  + Anna Wątorek, z ul. Królewskiej;
  + Jadwiga Arendarczyk-Hajduga, z ul. Nawojki;
  + Adam Pobiedacz, z ul. Krzywy Zaułek.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…