Ogłoszenia duszpasterskie na święto Przemienienia Pańskiego – 06.08.2023

 1. Zgodnie z zapowiedzią – Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław prowadzi dziś kwestę na leczenie i rehabilitację rocznego Dominika, który urodził się z zespołem Downa.
 2. W tym tygodniu w środę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 3. Niestety, również w kościele mogą się pojawiać złodzieje. Dlatego bardzo prosimy, aby uczestnicy świętej liturgii mieli baczenie na swoją własność, zwłaszcza w momencie przystępowania do Komunii Świętej.
 4. Zapraszamy do zakrystii, aby nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach oraz o tym, jak działa błogosławieństwo i dlaczego 12% dzieci w wieku szkolnym niedosłyszy. Do nabycia są również: Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Staś dla najmłodszych i dwumiesięcznik Trwajcie w miłości dla młodzieży. Niestety, znowu nie dotarł do nas nowy numer Niedzieli.          
 5. W Portugalii duża grupa młodych z księżmi Piotrem i Konradem kończy dziś udział w Światowych Dniach Młodzieży. Jednocześnie dziś po Mszy św. o godz. 7.00 z Wawelu wyruszyła Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę: w pielgrzymkowej grupie ósmej na Jasną Górę – z księżmi Andrzejem i Wojciechem – udają się również pątnicy z naszej parafii. Niech pielgrzymom towarzyszy nasza codzienna modlitwa: by ich pielgrzymi trud i modlitwa u tronu Królowej Polski owocowały wszelkim dobrem w ich życiu, a także w życiu ich rodzin i wspólnot parafialnych. W duchowej łączności z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży i pielgrzymami na Jasną Górę – polecajmy Matce Najświętszej nasze troski i potrzeby: Pod Twoją obronę…
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  + Stanisław Wilkosz, z ul. Lea;
  + Zofia Chołoniewska, z ul. Smoluchowskiego.  
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…