Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę zwykłą – 20 sierpnia 2023 r.

 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą środę o godz. 17.45. Na godz. 18.30 zapraszamy na nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy i Niepokalanej z Lourdes.

 2. W każdy czwartek przez cały dzień trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mamy okazję do adoracji eucharystycznej, którą kończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone o godzinie 17.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 3. W sobotę, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. z homilią zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.00 i 9.00. W tym dniu – w duchowej łączności z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze – odnowimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

 4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o kryzysie wiary w dobro, czy wiara pomaga w biznesie, jakie korzyści daje człowiekowi XXI wieku znajomość łaciny oraz czy sztuczna inteligencja może rozwinąć w sobie moralność. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy artykuł „ Produkt katolickopodobny” – o tym , dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym. Do nabycia są również: Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Staś dla najmłodszych i Trwajcie w miłości dla młodzieży.

 5. Zmarła Antonina Wierzbicka, wieloletnia Zelatorka Żywego Różańca w naszej parafii, zamieszkała na terenie parafii św. Szczepana. Pogrzeb odbędzie się 22 sierpnia o godz. 11.40 na Rakowicach.

 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Maria Bartnik z ul. Gramatyka,
  Bronisława Gołąb z ul. Królewskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu:
  Wieczny odpoczynek…