Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą – 27 sierpnia 2023 r.

 1. Po przerwie wakacyjnej – od piątku w dni powszednie będą odprawiane Msze św. także o 6.00, a od następnej niedzieli – także o godz. 15.00.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 19.00; nie będzie już odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 16.30;
  – w sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 3. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 do wspólnej modlitwy w niedzielę, 3 września, o godz. 11.00. Po Mszy św. zostaną poświęcone przybory szkolne: plecaki, podręczniki i wszystko, co przyniosą uczniowie.
 4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 17 września, w godzinach od 9.00 do 14.00. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”.
 5. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień oraz jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci przy korzystaniu z internetu. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jakie nowe cuda dokonują się na Jasnej Górze (opowiada ze szczegółami archiwista jasnogórski o. Melchior Królik) oraz czym miałoby być „nawrócenie ekologiczne”, o którym mówi papież Franciszek (wyjaśnia bp Tadeusz Lityński). Dla najmłodszych są już do nabycia nowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.
 6. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Emil Cienkiewicz z ul. Chodowieckiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…