Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 3 września 2023 r.

 1. Posługę w naszej parafii rozpoczynają księża: Paweł Szymański, który pracował w Tarnowie, i ks. Wojciech Kaczmarek, który pracował w Pabianicach. Księżom Pawłowi i Wojciechowi życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiej posługi i doświadczania wdzięczności wiernych, którym będą służyć.  
 2. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy jutro, w poniedziałek:
  * dla Szkoły Podstawowej nr 12 – o godz. 8.00;
  * dla VII Liceum Ogólnokształcącego – o godz. 10.00 (tu nastąpiła zmiana godziny!).
  Po Mszy św. dla dzieci zostaną poświęcone przybory szkolne.
 3. Serdecznie zapraszamy ludzi młodych, w przedziale wiekowym 25—35 lat, do wspólnoty postakademickiej. Spotkania dyskusyjno-modlitewne, poświęcone rozważaniom biblijnym, refleksji nad współczesnym zżyciem Kościoła, a także obecnością wierzących w świecie, będą się odbywały w każdy wtorek w budynku Duszpasterstwa Akademickiego, w kawiarence na poddaszu o godz. 19.00.
 4. W pierwszą środę miesiąca, 6 września, odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie o godz. 18.00 wspólna modlitwa różańcowa.
  W środę nowy rok formacji zainauguruje Krucjata Matki Bożej Niepokalanej. Do udziału w nabożeństwie i Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dziewczęta oraz rodziców i rodziny.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 września, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej oraz o świętość kapłanów;
  W czwartek w czasie Mszy św. o godz. 18.30 nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy. Do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny.
 6. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek, 8 września, o godz. 17.45 do Sali
 7. Od następnej niedzieli, 10 września, będą odprawiane Msze św. z udziałem dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej o godz. 11.00.
 8. W następną niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Zachęcamy do ofiarności.
 9. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuły o duchowych potrzebach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii. W Niedzieli przeczytamy o zbrodniach bez kary – czyli ogromnych stratach Polski poniesionych w czasie wojny i okupacji; o tym, jak liberalne media zamykają oczy na wielki problem pedofilii w środowiskach elit związanych z kulturą i sztuką; oraz co wyróżnia rodziny przynależące do wspólnoty Domowego Kościoła (Oazy Rodzin). Dla najmłodszych są do nabycia wrześniowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Stefania Węgrzyn, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…