Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 10 września 2023 r.

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.
 2. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
 3. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 17.00 do Sali
 4. W piątek, 15 września, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się koncert chóru mieszanego z Norwegii oraz naszego Chóru Mariańskiego pod dyrekcją p. dra hab. Tomasza Chmiela. Zapraszamy.
 5. Młodzież ze szkół średnich zapraszamy do wspólnoty Młodzieży Misjonarskiej. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego (za kościołem). O szczegóły należy pytać ks. Wojciecha Kaczmarka.
 6. W przyszłą niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w naszym kościele przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Już dziś zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe misjonarskiej grupy nr 8 (z dorocznej pielgrzymki na Jasną Górę): spotkanie odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 15.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 8. Podajemy do wiadomości, że przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas siódmych i ósmych rozpocznie się w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Dzisiaj Gość Niedzielny zawiera 100 stron na jubileusz 100-lecia pisma, a w nim znajdziemy m.in. kulisy pracy redakcyjnej i niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze tygodnika. W Niedzieli przeczytamy m.in., czy wiara jest sprawą prywatną – czy możemy swoją wiarę zredukować do prywatnego hobby?; a w dodatku Bliżej Życia z Wiarą znajdziemy m.in. opis spektakularnego cudu za wstawiennictwem św. Brata Alberta. Jeden i drugi tygodnik dziś uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. W zakrystii dla najmłodszych są do nabycia wrześniowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego, jest też promowana kiedyś publikacja Kościół tchórzy. A przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  Krystyna Zakrzewska, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…