Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 17.09.2023

 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 17.45.
 2. Szpital MSWiA przy ul. Galla organizuje dla pacjentów, ich rodzin i wszystkich zainteresowanych spotkanie z lekarzami i innymi specjalistami, którzy opowiedzą, jak bezpiecznie stosować leki, bezpiecznie poruszać się, prawidłowo odżywiać się w czasie choroby i jak zadbać o siebie przed, w trakcie i po zabiegu operacyjnym. Spotkanie odbędzie się jutro, w poniedziałek w sali konferencyjnej Szpitala MSWiA, w budynku A, w godz. 11.00—13.00.
 3. Młodzież ze szkół średnich zapraszamy do wspólnoty Młodzieży Misjonarskiej. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego (za kościołem).
 4. Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe misjonarskiej grupy nr 8 (z dorocznej pielgrzymki na Jasną Górę): spotkanie odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 15.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 5. Następna niedziela będzie obchodzona jako Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Składka niedzielna będzie przeznaczona na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w parafiach Archidiecezji Krakowskiej.
 6. Podajemy do wiadomości, że przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas siódmych i ósmych rozpocznie się w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Młode małżeństwa zapraszamy do wejścia do wspólnoty Domowego Kościoła (Oazy Rodzin). Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Bogdanem Markowskim.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (m.in. o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji) oraz na główny temat numeru: jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, co robić, gdy dorastające dziecko odchodzi od wiary i o specyfice tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę (w rozmowie z kustoszem Jasnej Góry). Jest też drugi numer kwartalnika Magazyn, a w nim m.in. polska bitwa o pamięć, tajemnica fatimskiego cudu słońca i kulisy wyboru Jana Pawła II. W zakrystii jest też do nabycia nowy numer Stasia dla najmłodszych.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  * Grażyna Wolny-Nowicka, z al. Kijowskiej;
  * Alicja Domanik, z ul. Szlachtowskiego;
  * Włodzimierz Skadłubowicz, z ul. Nawojki.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…